A Kantar Media összesen 32 televízió reklámjait figyeli, tehát nem a teljes magyar tévés piacot, de így is számos következtetés vonható le. A felhasznált adatok egy része elérhető a cég honlapjáról.
Az Index összegzése szerint "egészen brutális emelkedés ment végbe az utóbbi tíz évben a tévés gyógyszerreklámok piacán", 2005-ben a gyógykészítmények reklámozásának aránya összesen 5,5 százalék volt, míg 2015-ben 25 százalék feletti.
A vitaminok 17 százalékkal, azaz 4,1 millió másodperccel részesedtek az összes gyógyszerreklámból, és ha már megfájdult a fejünk ettől az egésztől, akkor segítenek a fájdalomcsillapítók, amik 14 százalékkal, 3,5 millió másodperccel voltak jelen a tévékben.
Nekem mindig az emésztési problémákra való gyógyszerek reklámja tűnik fel a tévében, de a téma csak az ötödik helyen van a listán, 9 százalékkal, azaz 2,2 millió másodperccel. A legkevesebb időt a gyógyteák és az ortopéd kellékek kapták, 600 és 100 másodperccel.
A korábban a Central Médiacsoport érdekeltségébe tartozó csatornán a reklámok 36 százaléka szólt gyógyszerről, szóval ha leültünk a tévé elé, akkor elég jó esélyünk volt, hogy legalább egy vitaminreklám szembejöjjön, írja a lap. Gyógyszerreklámokból összesen 2,2 millió volt csak a Story4-en, az összesen 6 millió feletti reklámmásodpercből.
Ha azt nézzük, hogy egy adott csatornán az összes reklámból mennyi volt a gyógyszerek aránya, akkor szintén a Story4 vezet (36%), de után szorosan jön a Universal Channel (35%) és a Pro4 (32%).
Ha az összes 2015-ös, tévében ment gyógyszerreklámot megnéznénk, az 292 napig tartana.
