Becsült olvasási idő: 1 perc
Harminc éve nem volt ekkora gyógyszerhiány Magyarországon

A hiánycikkek listáján antibiotikumok, fájdalomcsillapítók és daganatos betegeknek szánt készítmények is szerepelnek. Az Országos Gyógyszerészeti Intézet szerint ez nem nevezhető gyógyszerhiánynak, hangzott el az RTL Híradóban.

Az OGYÉI hiánylistáján most majdnem 1600 tétel szerepel, a termékek nagy része azonban helyettesíthető. A híradónak nyilatkozó háziorvos viszont gyakran találkozik olyan helyzettel, amikor a betegek visszamennek hozzá, mert nem kapták meg a megfelelő orvosságot. Ebben az esetben az orvosnak kreatívnak kell lennie.

A hatóság a csatorna megkeresésére azt írta: a gyógyszerellátási zavar nem nevezhető gyógyszerhiánynak.

A betegeknek azt javasolják, hogy időben keressék fel kezelőorvosukat, ha kimerülőben van a gyógyszerkészletük.

Rékassy Balázs egészségügyi szakértő az RTL Híradónak azt mondta, a hiányt ellátási nehézségek okozzák, de a legtöbb termék helyettesíthető. Hozzátette azt is, 30 éve nem volt akkora gyógyszerhiány Magyarországon, mint most.

Kvízek
Kiemelt rovataink