A beszélgetésben kitérnek arra is, hogy a gyógyszerészképviselet aktuális igényeit megfogalmazó új 12 pontba az is belekerült, hogy mi várható el a gyógyszerészektől. Erről az elnök így beszélt az interjúban:
– Ha a gyógyszerellátás az egészségügy része, akkor a betegek igényeire és az egészségpolitika elvárásaira is oda kell figyelni. A patikai profilba mindaz a termékkör beleférhet, ami az egészség megőrzését és helyreállítását szolgálja, de csak minőségi garanciával és valid információs háttérrel. A gyógyszerbiztonságtól kezdve a gyógyszertárak által nyújtott szolgáltatások fejlesztésén át a gyógyszerészi gondozásig sorra vettük mindazt, amelyek a gyógyszertárak egészségügyi feladatainak ellátásához szükségesek. Folytatni kell a kompetenciák megújítását és fejlesztését, a gondozással kapcsolatban pedig a fő cél a társadalmasítás és mélyítés. Nem feledkezhettünk meg arról sem, hogy a gyógyszertáraknak részt kell venniük a népegészségügyi programokban, és szükséges a gyógyszertárnak helyet adó település egészségügyének szervezésében való fokozottabb gyógyszerészi részvétel is. A Nemzeti Egészségfejlesztési Intézettel körvonalazódik egy hosszabb távú együttműködés lehetősége, és sokan emlékezhetnek még arra, hogy már tavaly ősszel elindítottunk egy önkormányzati fórumsorozatot is. A gyógyszerésznek pedig a gyógyszerszakértő szerep mellett a gyógyszeralkalmazás szakértőjévé, vállalkozásának felelős iránytójává és a népegészségügyi programok hozzáértő résztvevőjévé kell válnia. Ehhez kell igazítani a graduális képzést, a továbbképzések rendszerét, illetve a szakgyógyszerész-képzést is. A graduális képzéssel kapcsolatos kamarai álláspont már elkészült. Erről elindult az egyeztetés az MGYT-vel és a négy gyógyszerészképző hely dékánjának is átadtuk a javaslatainkat – olvasható a mgyk.hu-n.
