Az egészségügyi átszervezések célja, hogy az azonos betegséggel kórházba kerülők mindenütt ugyanazt a kezelést kapják – jelentette ki Török Krisztina, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) főigazgatója a Népszabadságnak adott interjújában. A főigazgató szerint mindez nem egyciklusos munka, legalább hét-nyolc évre lenne szükség a korszerű ellátórendszer összerakásához.
Török Krisztina arról is beszélt, hogy a GYEMSZI nyomozati jogkörére a gyógyszerügyi hatóság piacfelügyeleti munkájához van szükség. Az interneten egyre több a hamis vagy engedély nélkül forgalmazott gyógyszer – tette hozzá, megjegyezve: a jogkörrel előzetes ügyészi engedély után a helyszínen tudnák lefoglalni az árukészletet vagy a dokumentációt, de mindehhez előzetes ügyészi engedélyre is szükség van. Ezt követően a kormányhivatal munkatársainak joguk van bemenni és a bizonyítékokat lefoglalni. Ilyen jogosítványai más európai gyógyszerhatóságoknak is vannak.
Az interjút teljes terjedelemben itt olvashatják el.
