„Az elmúlt időszakban több olyan kérdés is előjött, amelyek rendezésével a kamarának foglalkozni kell – mondja alapnak Hankó Zoltán. – Ilyen például a patikai adatbányászat is, amivel kapcsolatban intenzív háttérmunka folyik. Véleményem szerint jogos igény, hogy a termelési és logisztikai feladatok ellátásához, valamint a marketing hatékonyságának elemzéséhez a gyógyszercégek minél olcsóbban juthassanak releváns információkhoz. Ugyanakkor visszásnak tartom, ha csak akkor kaphat egy gyógyszertár beszállítói kedvezményt, ha egy harmadik cégnek forgalmi adatokat szolgáltat” – olvasható az mgyk.hu-n.
Becsült olvasási idő: 0 perc
A háttérben dolgoznak
A kamara honlapján az elnökkel közölt interjúsorozat záró részében szóba került a gyógyszertári adatbányászat is, amellyel kapcsolatban már korábban óvatosságra intették a tagokat.
