Mivel a gyógyszertárak is kétszeres háromszoros rezsi áremelkedést tapasztalnak, ezért a patikák 20 százaléka veszélyben van, mondta Mikola Bálint, a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének alapító elnöke a Napi.hu-nak. Kiemelte, főleg azok a patikák küzdenek, amelyek kistelepüléseken vannak és kis forgalmat bonyolítanak le.
Hodossy Lajos, a Roche Magyarország Kft. igazgatója is megerősítette: a kistelepüléseken lévő patikusok küzdenek a leginkább a megélhetéssel, ha csak az úgynevezett kereskedelmi tevékenység lenne a legfontosabb számukra, akkor már rég nem lennének patikusok.
A Magángyógyszerészek Országos Szövetségének legutóbbi felmérése szerint több mint háromszorosára nőtt a patikákban megjelenők száma az elmúlt két évben, a háziorvosi kontaktusokhoz képest – mondta Mikola Bálint. Kiemelte: a pandémia, a háborús konfliktus miatt kialakuló energiaválság, az infláció, számos változást hozott a patikák életében is. A koronavírus-járvány a gyógyszerészek szerepét fókuszba helyezte.
