Nem kötelező felvenni az oltást, de a Richterben dolgozni sem kötelező, fogalmazott Orbán Gábor arra, hogy vajon lesznek-e, akik nem kérik a koronavírus elleni vakcinát annak ellenére, hogy a Richterben ezt a kormány felhatalmazása alapján elvárják a dolgozóktól. A vezérigazgató hangsúlyozta: magát a gyártást veszélyeztetik az oltatlanok, aki nem oltja be magát, az potenciálisan kieső munkaerő. Ezért felelős munkáltatóként nem tehetnek mást, mint hogy mind a 6 ezer dolgozójuk számára kötelezővé teszik a Covid ellenes oltást.
A koronavírus elleni oltás bármelyik dózisát, sőt, még az influenza elleni védőoltást is házon belül megkaphatja minden dolgozó, írja a Növekedés.hu.
