Bár kevesen dicsérték az elmúlt években az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) tevékenységét, az intézmény megszüntetését az egészségügy szakmai szervezetei és neves szakemberei is elhibázott lépésnek tartanák – derült ki a nol.hu körkérdése alapján. A Lázár János bürokrácia-csökkentő tervezetét kommentálva megszólaló szakemberek rendre amellett érveltek, hogy az OEP sorsa nem egyszerű szervezet-racionalizálási kérdés, a minisztériumba beolvasztva egyes feladatait nem is tudná ellátni.
Legutóbb négy évvel ezelőtt Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter készült óriási, 6-8 ezer ember elbocsátásával járó bürokrácia-csökkentő lépésre. Már ekkor is fölmerült, hogy a hivatal pénzbeli ellátásokkal foglalkozó területét a Magyar Államkincstárhoz csapják, egyéb feladatait pedig az egészségügyi államtitkárság akkor új háttérintézményére, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézetre (GYEMSZI) bízzák. Ám ettől akkor mégis visszakozott a kormány – olvasható a hírportálon.
Lázár János, a Miniszterelnökség vezetője január végén jelentette be, hogy 73 háttérintézményt meg akarnak szüntetni vagy be akarnak olvasztani. A bürokráciacsökkentés keretében a legtöbb intézménye a humántárcának szűnne meg: a 26-ból 10 maradhatna önálló. Várhatóan nem ússza meg a feldarabolást az OEP sem. A kormány várhatóan hétfőn dönt a szervezetek sorsáról – írja a nol.hu.
A teljes cikkért kattintson a nol.hu-ra.
