Mint az a kamara honlapján olvasható: az összejövetelen dr. Nyíri László, az MGYK B.A.Z. Megyei Szervezetének elnöke vitaindító előadásában hangsúlyozta: politikai/kormányzati, kamarai, stratégiai nemzet- és egészségpolitikai cél a kistelepüléseken élők megfelelő gyógyszerellátása. Ennek érdekében a vidéki kispatikák működése nélkülözhetetlen. Magyarországon statisztikai adatok szerint az egy lakosra jutó gyógyszertárak száma európai viszonylatban jónak mondható, és a földrajzi eloszlásuk is megfelelő. Egyetértésben a kormányzattal, ezek megtartása elsődleges cél.
Összefoglalásként a következő 12 tényezőt emelte ki a vidéki gyógyszertárak működőképességének javítása szempontjából:
(1) állami szerepvállalás, (2) fiókpatika működtetés, (3) szociális otthonok és egyéb intézmények beszerzései, (4) humán erőforrás megbecsülése, (5) az egészségügyi intézmény jelleg gyakorlati elismertetése, (6) működési célú támogatás, (7) generikus ösztönző és szolgáltatási díj mértéke, (8) árrés rendszer, (9) marketing szabályozás, (10) pályázati lehetőségek, (11) nagykereskedő szerepe, (12) gyógyszertárak együttműködése.
