hero

Forrás:

Semmelweis Egyetem

Rovat:

Aktuális
Becsült olvasási idő: 3 perc
111 hallgatót avattak gyógyszerészdoktorrá a GYTK diplomaátadó ünnepségén

84 magyar, 25 angol és 2 német nyelvű képzésen végzett hallgató vette át oklevelét július 13-án, a Gyógyszerésztudományi Kar (GYTK) diplomaátadó ünnepségén a Kongresszusi Központban. A végzettek közül 14-en summa cum laude, 68-an cum laude, 30-an rite minősítéssel zárták tanulmányaikat. A jelölteket Merkely Béla rektor és Antal István dékán fogadták gyógyszerészdoktorrá.

Önök az elmúlt öt év során megszerezték azt a tudást, amely alapján a mai naptól kezdve, oklevelük átvétele után gyógyszerészdoktorokká váltak. Ugyanúgy ismerik a természet évezredek óta használt, gyógyító alapanyagait, mint az olyan, legmodernebb technológiával készült gyógyszereket, melyekről néhány évtizeddel ezelőtt még csak nem is álmodhattunk. De ami legalább ilyen fontos: a megfelelő tudás és készségek mellett elsajátították azt a szakmai magatartást és hitvallást is, amely minden Semmelweisen végzett hallgató számára elengedhetetlen – kezdte ünnepi köszöntőjét Merkely Béla. A rektor szavai szerint a most végzettek már tanulmányaik alatt bizonyították, hogy a betegek szolgálata és az elesettek segítése a legfontosabb a számukra, a koronavírus-járvány alatt ugyanis önkéntesen segítették az egyetemet és az egész magyar egészségügyet. „Éppen ezért, bár ilyen tárgy nem szerepel a kurrikulumban, büszkén állíthatom: emberségből jelesre vizsgáztak” – fogalmazott Merkely Béla.

Ünnepi beszédében a rektor kiemelte, a gyógyszerészhallgatók nem pusztán egy szakmát, hanem hivatást választottak, mely egész életre szóló elköteleződést és soha véget nem érő tanulást követel. Oklevelüket ráadásul az ország és a régió legjobb egyetemén szerezték meg: a Semmelweis Egyetem a Times Higher Education rangsora szerint a világ 300 legjobbja közé tartozik, gyógyszerésztudományi területen pedig a ShanghaiRanking listáján a legjobb 100 között van – húzta alá a rektor.

Kitért arra is, hogy a végzős évfolyam hallgatói már a gyakorlatorientált oktatást előtérbe helyező kurrikulumreform keretében tanulhattak, így az erős elméleti alapok mellett kellő gyakorlati tudást is szereztek. A Farmakológiai és Gyógyszerkutatás-fejlesztési Központ immár karokon átívelve teszi összehangoltabbá a farmakológia oktatást, valamint a kutatás-fejlesztést. A nemrég létrejött Richter Tanszék, valamint a Richter Gedeon nevét viselő Ipari Gyógyszertechnológiai Tanlabor ugyancsak a karon folyó innovációt, valamint a gyógyszeripari kapcsolatokat erősíti – hangsúlyozta Merkely Béla.

Nem csoda, hogy az itt megszerzett tudás birtokában Önök bárkivel a világon felvehetik a versenyt, a statisztikák szerint pedig kevesebb mint egy hónap alatt el tudnak helyezkedni – fogalmazott a rektor, hozzátéve, hogy a fejlődés nem áll meg. A Curriculum 2.0 az eddigi reformok tanulságaira építve még koncentráltabb, gyakorlatiasabb képzést kínál, a tervezés alatt álló új kampusz, a Hőgyes-Schöpf-Merei Gyógyszerkutatási Centrum pedig tovább bővíti majd a kar lehetőségeit. Minden esély megvan tehát arra, hogy az az elszakíthatatlan kötelék, amely több mint 250 éve, egyetemünk alapítása óta mesterek és tanítványok között szövődik, a jövőben megerősödve tovább folytatódjon – jelentette ki Merkely Béla.

A karon végzett hallgatók jövőjével kapcsolatos statisztikákat idézve megjegyezte, a végzettek 10-15 százaléka az egyetem berkein belül marad, többségük pedig közforgalmú patikában helyezkedik el.

Bárhol is találják meg hivatásukat – a gyógyszeriparban, a klinikákon vagy a kutatásban –, a legfontosabb, hogy soha ne feledjék: életüket a betegek, a rászorulók és az elesettek szolgálatának szentelték – hívta fel a most végzettek figyelmét.

Ünnepi beszéde zárásaként arra kérte a végzős évfolyamot, hogy őrizzék meg emlékezetükben e pillanat minden mozzanatát. Köszönjék meg szüleiknek, barátaiknak a támogatást, és legyenek  büszkék magukra, a diplomájukra, a Semmelweis Egyetem pecsétjére.

A diplomán, amelyet hamarosan kézbe vesznek, együtt szerepel a Semmelweis név és az Önök neve. E kettő mától örökre összeforr. Viseljék büszkén mindkettőt! És ne feledjék, immár örökre a Semmelweis Egyetem nagykövetei maradnak – tudásukkal, szakértelmükkel, emberségükkel vigyék jó hírünket, és tudják: mi mindig visszavárjuk Önöket – fogalmazott köszöntője végén Merkely Béla.

Az avatásról további részleteket közöl az egyetem honlapja.

Borítókép és fotó: Semmelweis Egyetem

Kvízek
Kiemelt rovataink