hero

Forrás:

MTI

Rovat:

Aktuális
Becsült olvasási idő: 1 perc
A kötelező kamarai tagság megszüntetését szorgalmazzák

A gyógyszerészek kötelező kamarai tagságáról tett fel kérdést az Országgyűlésben a Mi Hazánk párt képviselője, Rétvári Bence válaszolt.

Szabadi István (Mi Hazánk) a keddi ülésen a kérdések során arról beszélt, hogy február végén azzal a kitétellel támogatta a kötelező orvosi kamarai tagság eltörlését, hogy a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara és a Magyar Gyógyszerészi Kamara esetében is töröljék el a tagság kötelező jellegét, erre azonban a mai napig nem került sor. Álláspontjuk szerint a szakmai szervezethez tartozásról mindenkinek önkéntes alapon kellene döntenie, mert a tagság nem kevés kötelezettséggel jár. Azt kérdezte, az orvosokhoz hasonlóan miért nem szüntetik meg a szakdolgozók és gyógyszerészek kötelező kamarai tagságát, miért okoznak felesleges többletterhet nekik.

Rétvári Bence, a belügyi tárca parlamenti államtitkára kiemelte: a kormány partneri viszonyra törekszik a kamarákkal, igyekszik segíteni tevékenységüket. Felidézte, hogy az orvosi kamara az új ügyeleti rendszer bevezetésekor etikai eljárással kezdett fenyegetőzni, visszaélve a hatalmával. A betegeket ugyanakkor ügyeleti időben is el kell látni, ezért született a parlamenti döntése. A szakdolgozók esetében törekedtek a bérek emelésére, július 1-jével 18 százalékkal nőttek a fizetések, és a béremelés jövő márciusban tovább folytatódik – jelezte.

Borítókép: Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára napirend előtti felszólalásra válaszol az Országgyűlés rendkívüli plenáris ülésén 2023. július 4-én. (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

Kvízek
Kiemelt rovataink