hero

Forrás:

Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság

Rovat:

Aktuális
Becsült olvasási idő: 1 perc
Centenáriumi ünnepségsorozatot indít a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság

A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság a Gyógyszerészek Világnapján a gyógyszerészek társadalmunkban betöltött szerepére hívja fel a figyelmet és egyben útjára indítja a 100 éves Társaság centenáriumi ünnepségsorozatát.

A Gyógyszerészeti Világszervezet kezdeményezésére szeptember 25-én ünnepeljük a gyógyszerészek világnapját. Ez jó alkalom arra, hogy a gyógyszerészek megfogalmazzák a jelen és a jövő célkitűzéseit, ehhez támpontot adnak a múltban elért eredmények.

A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság (MGYT), melynek célja a gyógyszerészet fejlődésének, társadalmi elismertségének előmozdítása, ezen a napon kezdi centenáriumi ünnepségsorozatát. Szökő Éva, a társaság elnöke hangsúlyozza:

Amit a gyógyszerészet és Társaságunk történetéből megtanulhattunk, az az, hogy ha a mindennapi munkánkban nem a hivatásunk magas szintű művelése és fejlődésének előmozdítása vezet minket, akkor könnyen kerülhetünk abba a helyzetbe, hogy meglévő kompetenciáinkat, a gyógyszerészet megbecsültségét és jövőjét kell féltenünk és védenünk. Ezt nem szabad kockáztatni, mert az újjáépítés mindig sokkal nehezebb, mint az eredmények megőrzése.

A világnapon az MGYT a Társaság Szenátusának tagjává választotta Révész Piroskát és Mühl Nándorné Horváth Margitot. Tudományos munkája elismeréseként Ambrus Rita Szebellédy László Emlékérmet vehetett át; míg Kovács Virágot kiemelkedő egyetemi tanulmányai és kutatómunkája elismeréseként, Zalai Károly Emlékéremmel jutalmazta a Társaság.

Borítókép: Magyar Gyógyszerésztudámányi Társaság

Kvízek
Kiemelt rovataink