A Gyógyszerészeti Világszervezet kezdeményezésére szeptember 25-én ünnepeljük a gyógyszerészek világnapját. Ez jó alkalom arra, hogy a gyógyszerészek megfogalmazzák a jelen és a jövő célkitűzéseit, ehhez támpontot adnak a múltban elért eredmények.
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság (MGYT), melynek célja a gyógyszerészet fejlődésének, társadalmi elismertségének előmozdítása, ezen a napon kezdi centenáriumi ünnepségsorozatát. Szökő Éva, a társaság elnöke hangsúlyozza:
Amit a gyógyszerészet és Társaságunk történetéből megtanulhattunk, az az, hogy ha a mindennapi munkánkban nem a hivatásunk magas szintű művelése és fejlődésének előmozdítása vezet minket, akkor könnyen kerülhetünk abba a helyzetbe, hogy meglévő kompetenciáinkat, a gyógyszerészet megbecsültségét és jövőjét kell féltenünk és védenünk. Ezt nem szabad kockáztatni, mert az újjáépítés mindig sokkal nehezebb, mint az eredmények megőrzése.
A világnapon az MGYT a Társaság Szenátusának tagjává választotta Révész Piroskát és Mühl Nándorné Horváth Margitot. Tudományos munkája elismeréseként Ambrus Rita Szebellédy László Emlékérmet vehetett át; míg Kovács Virágot kiemelkedő egyetemi tanulmányai és kutatómunkája elismeréseként, Zalai Károly Emlékéremmel jutalmazta a Társaság.
Borítókép: Magyar Gyógyszerésztudámányi Társaság

