Ilku Lívia kiemelte: a terület irányítása közvetlenül a közigazgatási államtitkárhoz került. Bemutatkozásképpen hozzátette, hogy "mély szakmai tapasztalatokkal" rendelkezik, és korábban is ezen a szakterületen dolgozott.
A gyógyszerügyek stratégiai jelentőségét jelzi az is, hogy önálló gyógyszerügyi hatóság felállításáról döntöttek, Országos Gyógyszerészeti Intézet néven. Alakul a finanszírozási környezet is, létrejön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, felülvizsgálják a társadalombiztosítási ellátásba történő befogadás szabályrendszerét annak érdekében, hogy egyszerre legyen fenntartható, kiszámítható és a betegek számára a lehető legjobb hozzáférést biztosító, közölte az államtitkár.
Tégláról téglára építik fel a minisztériumot, ami időigényes feladat, ezért türelmet kérnek, fogalmazott Ilku Lívia.
A legfontosabb célok között említette a betegbiztonság erősítését, a magyar betegek folyamatos és magas színvonalú ellátását, a rendszer kiszámíthatóságának növelését, valamint a megfelelő időben meghozott, megalapozott döntéseket.
A célok megvalósításához az államtitkár partnerséget kért a gyógyszeripar szereplőitől, és ígéretet tett az intenzív, nyitott szakmai együttműködésre.

Ilku Lívia, az Egészségügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára beszédet mond az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) "Befektetés a jövőbe. Befektetés az egészségünkbe." című szakmai konferenciáján a Larus Rendezvényközpontban 2026. május 28-án (MTI/Bodnár Boglárka)
