– Az elnökségi ülés fő napirendi pontja az alapszabály módosítás előkészítése volt – válaszolt egy az ottani kezdeményezését firtató kérdésre dr. Hankó Zoltán kamarai elnök. – Ez úgyszólván kötelező feladat, ugyanis január elsejétől megváltoztak a kamarai törvény választási minimum kritériumai. A részleteket az alapszabályban és a választási szabályzatban rögzíteni kell. Mivel az alapszabály módosításra a májusi küldöttközgyűlés hivatott, ezért az azt megelőző utolsó olyan lehetőség volt Egerben, amikor a kamara országos elnöksége és a területi szervezetek vezetői is összehívhatók voltak, és a javaslatot mindenkivel végig lehetett beszélni. Ami pedig a javaslatomat illeti, ez egy régi téma. Azt javasolom, hogy az új alapszabály szerint megválasztandó tisztségviselőkegy meghatározott köre a választói előtt legyen köteles nyilatkozatot tenni, hogy vállalt feladatait elvégzi, betartja a szabályokat, és a kamara alapszabályában rögzített célkitűzéseket magára nézve kötelezőnek tartja. Sok garanciális elem beépült már a kamara törvényébe és alapszabályába, de azt gondolom, eljött az idő, hogy a vezetőit megválasztó gyógyszerészeknek is legyen garanciájuk arra, hogy akit megválasztottak, olyan legitim célokért dolgozik, amelyeket a kamara legmagasabb döntéshozó testülete fogadott el. A javaslatot konszenzussal támogatták a jelenlévők – olvasható az mgyk.hu-n.
Becsült olvasási idő: 1 perc
Alapszabálymódosítás készül a kamarában
Az egri vándorgyűlést értékelő elnöki interjúban szóba kerül egy közeli alapszabálymódosítás is a gyógyszerészkamara honlapján.
