Megnyitó beszédében Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter emlékeztetett arra, hogy 2010-ben Magyarország új gazdaságpolitikai pályára lépett, azt a célt tűzte ki, hogy Közép-Európa termelési központja legyen. Úgy vélte, ezt a célt, többé, mint kevésbé, sikerült is teljesíteni, komoly sikerek születtek az ország újraiparosítása tekintetében. Új dimenzióba kell azonban helyezni a magyar gazdaság fejlődését és növekedését, és az ipari központ szerepből át kell lépni a kutatás-fejlesztési és innovatív központok világába.
A magyar gazdaságot hozzáadott érték, innováció, kutatás-fejlesztés tekintetében újabb lépcsőfokra kell léptetni, fejtette ki. Felidézte: a 2014 és 2020 közötti uniós költségvetési ciklusban Magyarországon megháromszorozódnak a kutatás-fejlesztésre szánt európai uniós források, a cél pedig, hogy 2020-ra a GDP 1,8 százaléka a kutatás-fejlesztést szolgálja. A magyar gazdaság fejlődésének új szintre emelésében a gyógyszeriparnak kulcsszerepe van, mutatott rá.
