Az esemény a Kórházi Gyógyszerészek 2018. évi Szimpóziumához kapcsolódott; vendégként jelen volt Csenyánszky Judit festőművész, Rozsnyay Mátyás dédunokája is. A versenyre idén 20 fiatal jelentkezett, 19 versenyelőadás és egy versenyen kívüli, érdekes kísérletes munkáról szóló beszámoló hangzott el. 10 versenyző a közforgalmú gyógyszerellátási területéről – közöttük egy marosvásárhelyi volt –, 9 versenyző kórházi gyógyszertárból érkezett.
A bíráló bizottság elnöke Szökő Éva professzorasszony, az MGYT elnök volt.
A Rozsnyay Emlékplakett tulajdonosa ebben az évben a közforgalmi gyógyszerészet területéről Pomázi Anita Bács-Kiskun megyei versenyző lett. Versenyelőadásának címe: „Mit tehetünk a COPD-s betegekért? Dohányzásról való leszoktatás gyógyszertári eszközei és a leszokás sikerességét befolyásoló tényezők feltérképezése”.
További helyezettek:
Közforgalmi gyógyszerészet kategóriában:
II. helyezett: Czomba Gábor (Vas megye)
III. helyezett: Nádasdi Zsófia (Békés megye)
Kórházi-klinikai gyógyszerészet kategóriában:
- helyezett: Langer András (PTE-KK)
- helyezettek holtversenyben: Szabó Alexandra (Szt. Margit Kórház, Budapest) és Uzoni Barnabás (BIK, Budapest)
- helyezett: Horváth István (Semmelweis Egyetem, Budapest)
Jövőre Karcag-Berekfürdőn rendezik meg az LIV. Rozsnyay Mátyás Emlékversenyt.
