Az Országos Betegjogi, Ellátott jogi, Gyermekjogi és Dokumentációs Központ (OBDK) és a Magyar Gyógyszerészi Kamara együttműködési megállapodást írt alá – adta hírül a köztestület a honlapján.
Az OBDK egy évvel ezelőtt alakult és feladatának tekinti a betegjogi kérdések megismertetését valamint az esetleges vitás ügyekben a mediálást. Az OBDK és a Kamara közötti együttműködési megállapodást – melynek legfontosabb célja a tájékoztatás és a betegjogi témájú továbbképzésekben való együttműködés – dr. Novák Krisztina főigazgató és dr. Hankó Zoltán elnök írta alá.
A dokumentum szerint a közeljövőben minden közforgalmú gyógyszertárban jól látható helyen kifüggesztésre kerül a területileg illetékes betegjogi képviselő elérhetősége, továbbá a gyógyszertárak kiemelt betegjogi szerepére való tekintettel az OBDK szakmai képzésekkel, kerekasztal beszélgetésekkel, tájékoztató előadásokkal segíti a gyógyszerészek munkáját.
Ha Ön nem tudja, hogy a patikája vonzáskörzetében ki a betegjogi képviselő, akkor kattintsona képre vagy ide!
MIt kell tudni az OBDK-ról?

