Paplanos Péter, a gyógyszeripari vállalat kommunikációs vezetője kora este megerősítette a Népszavának a döntést, annyiban azonban próbálta enyhíteni azt, hogy megjegyezte: ez egyelőre egy terv. Ebben az szerepel, hogy 500 dolgozót idén, további 200-at pedig jövő év végéig küldenek el az üzemből. Ezzel lényegében megszűnik a termelés a cég gödöllői egységénél.
Arra a kérdésünkre, hogy mi áll a háttérben annyit reagált: a vállalatcsoport globálisan szervezi át működését, s a globális igényekhez alakítja tevékenységét. Ennek a következménye a gödöllői lépés. Hozzátette, hogy ez a debreceni és a sajóbábonyi egységüket, valamint a társaság hazai kereskedelmi tevékenységét nem érinti, ezeken a területeken hasonló lépésekre nem kell számítani.
Paplanos Péter a leépítés és a gyárbezárás ütemezésével kapcsolatban csak annyit jegyzett meg: erről még nem tudnak pontos képet festeni. Először ugyanis az érdekképviselettel kell egyeztetni, s csak az után tudnak a részletekről beszélni. Előre láthatóan ebben a kérdésben június végére áll össze a részletes forgatókönyv. Az gödöllői gyáregység épületével kapcsolatban azért kérdésünkre kifejtette: egyelőre az az elképzelés, hogy új gazdája lesz az ingatlannak.
Székely Tamás, a Vegyipari Dolgozók Szakszervezetének elnöke szerint váratlanul ért mindenkit a döntés. Szomorú a helyzet, ám a honi gyógyszeripar területén nagyon komoly szakemberhiány tapasztalható, s komolyan bíznak abban, hogy a most elbocsátandók közül nagyon sokan a szakmán belül kapnak munkát. Minél hamarabb szeretnék megkezdeni az egyeztetéseket a vállalat vezetőivel.
A Nemzetgazdasági Minisztérium kiemelt figyelemmel kíséri a Teva Gyógyszergyár Zrt. elbocsátandó munkavállalóinak sorsát – ígéri közleményében a kabinet.
