Az immár 13. alkalommal megrendezésre kerülő gyógynövényünnep két házigazdája Gyuri bácsi, a bükki füvesember, és lánya, Lopes-Szabó Zsuzsa idén is neves előadókkal, vezetett túrával, gyermekprogramokkal és tanácsadással várja a gyógynövények szerelmeseit.
A Bükkszentkereszti Gyógynövénynapok annak idején családias rendezvényként indult, mára pedig több ezer embert megmozgató, országos rendezvénnyé nőtte ki magát. A szervezők idén is igyekeztek úgy összeállítani a kétnapos programot, hogy mindenki találjon a számára megfelelő elfoglaltságot.
A cukorbetegség idén is kiemelt hangsúlyt kap a Gyógynövénynapokon: július 14-én vasárnap az egyik helyszínt a szervezők teljes egészében a diabétesz, illetve az azt megelőző kórállapot, az inzulinrezisztencia problémakörének szentelik dietetikus szakemberek és tanácsadók közreműködésével.
A látogatók az előadások mellett az Egészségügyi Szűrőkamion ingyenes vizsgálatain és személyre szabott gyógynövényes tanácsadáson is részt vehetnek.
A részletes programot ide kattintva találja, a rendezvény térképét innen töltheti le.

