Becsült olvasási idő: 1 perc
Demonstrációt hirdettek a debreceni TEVA alkalmazottai

A Népszava szerint a TEVA alkalmazottai azt nehezményezik, hogy a cég mindeddig nem reagált a megélhetési költségek brutális emelkedésére, a tárgyalások nem vezettek eredményre.

Elege lett az elhúzódó tárgyalásokból a debreceni TEVA dolgozóinak, ezért kedden délután demonstrációt tartanak a gyár előtt – derül ki a Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VDSZ) a Népszavához eljuttatott közleményéből.

A közlemény felidézi, miközben több gyógyszergyárnál már megegyeztek a szakszervezettel az évközi bérkompenzációkról, a TEVA eddig semmiféle konkrétummal nem reagált a tárgyalásokon a VDSZ debreceni szakszervezetének érdemi javaslataira. A demonstrációval ezért az a céljuk, hogy felgyorsítsák a döntéshozatalt, s valódi megállapodás születhessen a tárgyalóasztalnál, hiszen, mint fogalmaztak, „a brutális infláció és a rezsiköltség megemelkedése sokaknak már jelentős megélhetési problémát jelent”.

A TEVA munkavállalói azt követelik, évközi béremelés vagy bérkompenzáció formájában vegye figyelembe a cég a megélhetési költségek drasztikus emelkedését. Székely Tamás, a VDSZ elnöke közölte, most a cég vezetésén múlik, meddig feszítik a húrt. Elfogyott a munkavállalók türelme, és ha kedden nem lesz tárgyalás érdemi emelésről, akkor a szakszervezet megy tovább – hangsúlyozta.

Kvízek
Kiemelt rovataink