Becsült olvasási idő: 0 perc
Dengue-lázra figyelmeztetnek az ibizai hatóságok

Az ibizai hatóságok arra figyelmeztetik a turistákat, hogy elővigyázatosan keressék fel a szigetet, ahol az utóbbi időben dengue-lázkitörés veszélyezteti az egészséget, írja az Infostart.

Eddig alacsony volt a megbetegedés esélye az Ibizára látogatók esetében: ezt most közepesre módosította az ország egészségügyi hatósága a májustól novemberig terjedő időszakra – írja a Sky News nyomán az Infostart.

A figyelmeztetést az után adták ki, hogy hat német turista is elkapta a betegséget tavaly augusztus és november között a szigeten: augusztusban egy 27 éves nő, aki partnerével és egyéves gyermekével érkezett Ibizára, tesztelt pozitívan a betegségre. A család minden tagja mutatott tipikus tüneteket: lázat, ízületi fájdalmat és kiütéseket, de csak a nőt tesztelték.

Kvízek
Kiemelt rovataink