Becsült olvasási idő: 1 perc
Dobra verik az Alma patikákat

Közel 80 egységet ad el nyilvános pályázaton a Hungaropharma Zrt., ám a cégnek fontos, hogy a patikák továbbra is a hálózat részei maradjanak – írja a Napi.hu.

Az Alma Gyógyszertárak tulajdonjoga 2009-ben került a Hungaropharma Zrt.-hez, a hálózat nagyobbik része – mintegy 200 helyen – franchise-szerződéssel kapcsolódik egymáshoz. A patikák eladására kiírt pályázaton elővásárlási jogot biztosítanak a gyógyszerészeknek: elsődlegesen az adott gyógyszertárat üzemeltető cégben tulajdonrésszel rendelkező gyógyszerészeknek, másodlagosan pedig a gyógyszertárban dolgozó, tulajdonrésszel nem rendelkező gyógyszerészeknekírja a portál a gyógyszer-nagykereskedő cég honlapján közzétett tájékoztatóra hivatkozva. A Hungaropharma hangsúlyozza, számára kiemelten fontos, hogy az így eladott patikák a csoport részei maradjanak és tovább erősítsék az Alma Gyógyszertárak franchise hálózatot - írta a Hungaropharma.

A közforgalmú gyógyszertárak létesítéséről és működtetéséről szóló törvény szerint 2014 januárjától 25, jövő januártól pedig 50 százalék feletti tulajdonrészt kell gyógyszerészi kézbe adni. A Hungaropharma (amelynek sok patikacégnél jelzálogjoga marad) az év végéig szeretné befejezni a profiltisztítást, kizárólag a nagykereskedelmi tevékenységet tartja meg - olvasható a lapban.

Kvízek
Kiemelt rovataink