Tavaly a legnagyobb e-cigarettagyártó vállalatok csaknem 60 millió dollárt költöttek marketingre. A legújabb felmérések szerint pedig vannak olyan vállalatok, amelyeknél a marketing költségvetés évről évre több mint 100 százalékkal növekszik - olvasható az Advertising Age-en.
A jogalkotók attól tartanak, hogy az ismét fénykorukat élő cigarettareklámok elsősorban a
fiatalokat célozzák meg, ami ellen évtizedekig küzdöttek a dohányzás elleni szervezetek.
A felmérésben résztvevő nyolc e-cigarettát gyártó nagyvállalat közül hat közölt pontos
marketingadatokat, amelyekből kiderült, hogy 2013-ban összesen 59,3 millió dollárt
költöttek reklámra és promóciókra. Öt vállalat 2012-ről 2013-ra 164 százalékkal
emelte reklámkiadásait. Olyan vállalat is volt, amelynél a marketing-költségvetés 300
százalékkal növekedett.
A dohányipari vállalatok számára jelenleg nincs szabályozás arra vonatkozóan, hogy milyen formában lehet reklámozni termékeiket, így azok válogatás nélkül minden csatornát igyekeznek megragadni. Amerika legnagyobb e-dohányipari vállalatának, az Altriának a szóvivője elmondta, hogy támogatja a racionális marketingszabályozásokat, és mindent megtesz, hogy reklámüzeneteit távol tartsa a nemkívánatos kiskorú közönségtől.
