Becsült olvasási idő: 0 perc
Ecstasyval kezelik a poszttraumás stresszt

Rendhagyó engedélyt adott ki az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyelet, hogy a partidrogot a PTSD kezelésével kapcsolatban tovább vizsgálhassák, írja az NLCafé.

A Science tudományos szaklap írta meg, hogy az amerikai Food and Drug Administration (FDA) „áttörő terápiaként” kategorizálta a 3,4-metiléndioxi-metamfetamint (MDMA), hétköznapi nevén az ecstasy tabletták egyik hatóanyagát.

Az ameriaki ügynökség emellett jóváhagyta két, úgynevezett fázis 3-as gyógyszerkísérlet módszertanát, amelyben a vegyületet a poszttraumás stressz (PTSD) kezelésére használják majd. A kutatásokat a Santa Cruz-i székhelyű Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies (MAPS) nonprofit szervezet fizeti majd. A körülbelül 25 millió dolláros költségű vizsgálatok jövő tavasszal kezdődhetnek, és 2021-ig tartanak majd, közli a lap.

Kvízek
Kiemelt rovataink