Becsült olvasási idő: 1 perc
Együtt üldözik majd a vétkes feldicsérőket

Együttműködési megállapodást kötött a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI).

A szervezetek kölcsönösen segíteni kívánják egymás tevékenységét a gyógyszerek, a gyógyászati segédeszközök, az étrend-kiegészítők, a különleges táplálkozási célú élelmiszerek, valamint a kozmetikai termékek piacain.

A versenyhivatal közleménye szerint a GVH-hoz növekvő számban érkeznek olyan bejelentések és panaszok, amelyekben a fogyasztók a különböző gyógyhatásokat vagy az egészségre gyakorolt túlzó hatásokat ígérő tájékoztatásokat kifogásolják, különösen az étrend-kiegészítőkkel, esetenként a kozmetikumokkal vagy a vény nélkül kapható gyógyszerekkel kapcsolatban is.

A megállapodás célja, hogy a GVH és az OGYÉI feladatainak ellátásakor, a gyógyszerek, a gyógyászati segédeszközök, az étrend-kiegészítők, a különleges táplálkozási célú élelmiszerek, valamint a kozmetikumok esetében biztosítsa az egyes részpiacok megbízható és átlátható működését, a tisztességes versenyen és a verseny hatékonyságának előmozdításán alapuló fejlődését, elősegítse a tisztességes felhasználói tájékoztatási környezet kialakítását, valamint erősítse a bizalmat a jogszabályoknak megfelelő termékek iránt.

A hatóságok vezetői konzultációkkal is erősíteni kívánják együttműködésüket, szakértői egyeztetéseken vitatják majd meg a közös jogalkalmazási kérdéseket, és tájékoztatják egymást, ha a másik hatóság hatáskörét is érintő problémát találnak, vagy ha álláspontjuk szerint a jogszabályok módosításának szükségessége vetődik fel - olvasható a közleményben.

Kvízek
Kiemelt rovataink