Bölcskei György, a társaság ügyvezetője elmondta, a társaság szabolcsi és Borsod-Abaúj-Zemplén megyei, gyümölcstermesztéssel foglalkozó gazdákat tömörít, a termeltetésen kívül hűtőházi tevékenységgel és csomagolási kapacitásokkal is rendelkezik. A város ipari parkjában épülő üzem a két megyében megtermelt almán és meggy feldolgozásán kívül étrend-kiegészítő termékeket, porokat és kapszulákat állítana elő a hazai és külföldi piacra. A beruházás a tervek szerint 30-40 új munkahelyet teremt majd a városban és a térségben.
Simon Miklós, a térség fideszes országgyűlési képviselője az eseményen elmondta, a Vidékfejlesztési program 250 pályázója több mint 4 milliárd forint fejlesztési lehetőséget kapott Nagykállóban. Az építés alatt álló üzemen kívül gombafeldolgozó üzemeket és hűtőházakat építenek majd a gazdák és a mezőgazdasági vállalkozások.
A nyilvános cégadatok szerint a Kiskertészek Kft. tavaly 15 munkavállalót foglalkoztatott, nettó árbevétele 437 millió forint volt, adózott eredménye pedig meghaladta a 15 millió forintot.
