hero

Forrás:

hvg.hu
Becsült olvasási idő: 1 perc
Felszámolják a gödöllői infúziógyárat

A kormány a Eurolife Healthcare Hungary felszámolását stratégiailag kiemelt jelentőségű eljárásnak minősítette, írja a hvg.hu.

Az erről szóló kormányrendelet hétfő este jelent meg a Magyar Közlönyben.

A gödöllői Eurolife Healthcare Hungary Kft. az izraeli Tevától került indiai tulajdonba. Eredetileg a Teva 2012-ben 120 millió dolláros befektetéssel, 263 embernek munkát adva hozta létre új steril központját, amelyet maga Orbán Viktor miniszterelnök adott át, de 2017-ben mintegy félezer dolgozót elbocsátottak, az injekciógyártó gépsorokat leszerelték.

Csak az intravénás infúziós oldatokat gyártó kapacitása maradt meg, azt vette meg a több mint 12 ezer kórházat és idősek otthonát ellátó, évi 300 millió infúziót gyártó indiai Eurolife Healthcare. Az ügylet tanácsadója 2020-ban azt közölte, hogy „a magyarországi üzem megvásárlása támogatja a vállalatot abban, hogy hatékonyabban ki tudja szolgálni az európai és az amerikai piacot infúziós termékekkel. Az Eurolife az elkövetkező három évben több 10 millió eurót kíván befektetni az üzem bővítésébe.”

2023-ban a Gazdaságfejlesztési Minisztérium jelentette be, hogy újraindult az infúziógyártás az Eurolife Healthcare Hungary Kft. gödöllői üzemében. Idén tavasszal viszont olyan panaszok jutottak el a gödöllői helyi laphoz, hogy a dolgozók nem kapják meg időben a fizetésüket, írja a lap.

(Fotó: Stefan Schweihofer képe a Pixabay-en)

Kvízek
Kiemelt rovataink