hero

Forrás:

Portfolio
Becsült olvasási idő: 1 perc
Ismét tárgyalt a gyógyszergyártókkal Nagy Márton

Hétfőn ismét a gyógyszergyártókkal egyeztetett Nagy Márton, a nemzetgazdasági miniszter az erről szóló hírt „A megegyezés felé…” – felirattal osztotta meg Facebook-oldalán, közli a Portfolio.

Nagy Márton a közelmúltban előbb felvetette, hogy szükség lenne a nem támogatott gyógyszerek árának szabályozására, majd meg is kezdte erről az egyeztetéseket a szektor képviselőivel. A tárgyalások hétfőn folytatódtak, a miniszter Facebook-posztja szerint Greskovich Dávid, a MAGYOSZ elnöke, Szalóki Katalin, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatója, Sipos Balázs, a MAGYOSZ alelnöke és Beke Zsuzsanna, a MAGYOSZ elnökségi tagja vettek részt az eseményen.

Árulkodó, hogy a nemzetgazdasági miniszter a hírt „A megegyezés felé…” címmel osztotta meg, vagyis könnyen lehet, hogy közeledtek az álláspontok és nem lesz szükség állami beavatkozásra, hanem a szektor önként vállal valamekkora árcsökkentést, írja a lap.

(Fotó forrása: Nagy Márton Facebook oldala)

Kvízek
Kiemelt rovataink