hero

Forrás:

Economx
Becsült olvasási idő: 1 perc
Több mint 30 gyógyszer áráról tárgyal Nagy Márton

A gyógyszertárakra vonatkozó árréscsökkentésről kezdett széles körű egyeztetésbe az NGM vezetője, aki számos szereplővel leült, írja az Economx.

„Ma tovább folytatódtak az egyeztetések. Dr. Greskovits Dávidot, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (MAGYOSZ) elnökét, Dr. Hankó Zoltánt, a Magyar Gyógyszerész Kamara elnökét, továbbá Dr. Sohajda Attilát a Magyar Gyógyszerész Kamara Gazdasági Munkabizottságának vezetőjét, Gerlaki Bence adóügyekért, fogyasztóvédelemért és kereskedelemért felelős államtitkárral és Láng Róbert egészségiparért és egészségturizmusért felelős miniszteri biztossal fogadtam” – erről számolt be csütörtökön a közösségi oldalán Nagy Márton.

Nem sokkal később egy új poszttal és két új névvel jelentkezett a kormánytag, jelezve: „Nincs megállás, Kaló Tamással, a Phoenix Pharma Zrt. vezérigazgatójával, Füzesi Judittal, a Hungaropharma Zrt. vezérigazgatójával és Dr. Greskovits Dáviddal, a MAGYOSZ elnökével folytattuk az egyeztetéseket, amelyen Gerlaki Bence államtitkár és Láng Róbert miniszteri biztos is részt vett.”

Több mint 30 gyógyszer áráról tárgyaluk – szögezte le Nagy Márton.

A tárcavezető egyeztetését közvetlenül megelőzte az, hogy Gulyás GergelyMiniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányinfón azt mondta, figyelik a hatóságokkal, így a GVH-val együttműködve a keresztárazást.

Ennek tudatában döntenek majd, valamint tárgyalnak a gyógyszerekről is, hogy ott van-e mozgástér – fogalmazott Gulyás.

Minden olyan intézkedés, ami a gyógyszertári ágazat árrés-jellegű bevételeinek csökkenésével járna, gyógyszertárak bezárásának a kockázatát hordozza, mondta a szakmai kamara elnöke, Hankó Zoltán.

A teljes információ

(Fotó: Nagy Márton Facebook-oldala)

Kvízek
Kiemelt rovataink