Becsült olvasási idő: 0 perc
Gyógyszertári millennium

Az ezeréves első magyar patikáról emlékezik meg a kamara annak apropóján, hogy Ezer évvel ezelőtt kelt adománylevéllel alapította Szent István király a pécsváradi bencés apátságot

„Az évforduló alkalmas lehet arra, hogy az elmúlt ezer év történéseire, küzdelmeire és a gyógyszerészet professzionális hivatássá fejlődésének folyamatára visszagondolva megbecsüléssel adózzunk mindazok emléke előtt, akik a gyógyítással, majd a gyógyszerészet önállóságának megteremtésével, aztán sok évszázadon át a fejlesztésével, vagy ’csupán’ mindennapos betegellátó tevékenységükkel, a kezdetektől napjainkig a betegek szolgálatára tették fel életüket” – írja cikkében az mgyk.hu-n dr. Hankó Zoltán.

Kvízek
Kiemelt rovataink