Becsült olvasási idő: 0 perc
India nem szállítja a vakcinát, amiből a magyar kormány is rendelt

India egy ideig nem teljesíti a nemzetközi szerződéseit és nem szállítja le az országban gyártott, az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem által kifejlesztett koronavírus-elleni vakcinát, közli az Euronews.

A CoviShield oltóanyag, amelyből Magyarország is rendelt. A Brazíliának, Szaúd-Arábiának, Marokkónak és Nagy-Britanniának szánt szállítmányt már feltartóztatták, írja az Euronews.

Indiában található a világ legnagyobb oltóanyagyára, a Serum Institute of India (SII), itt készül a CoviShield vakcina is, amely az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem közösen fejlesztett, vektor alapú készítménye. A brit cég a technológiát egy licensz-megállapodás alapján adta át az SII-nek. A problémát az okozza, hogy az indiai gyár az ország belső igényeit sem tudja kielégíteni.

A hatóságok állítólag csak ideiglenesen függesztik fel az exportot és az intézkedés csak április végéig tart.

Kvízek
Kiemelt rovataink