A bárányhimlő elleni védőoltási program indításáról tavaly októberben döntött a vásárhelyi közgyűlés, s már decemberben megkezdték az ingyenes vakcinák beadását az 1 éven felüli gyerekeknek. A védettséghez két adag szükséges, ami a patikákban 20 ezer forintba kerül – írja a Délmagyar.
Hódmezővásárhely közgyűlése arra kérte a Megyei Jogú Városok Szövetségét, hogy tegyen javaslatot a kormánynak, hogy a védőoltás bekerüljön a Nemzeti Védőoltási Programba. A közvetítés azért szükséges, mert ilyen javaslattal csakis országos szervezetek élhetnek. Kiszámolták, hogy a program országos kiterjesztése 1,5 milliárd forintba kerülne, ez a táppénzek elkerülésével 3 milliárdos megtakarítást jelentene az állami büdzsének. 2013-ban 28 ezer bárányhimlőst regisztráltak az országban, míg tavaly már a 43 ezret is meghaladta ez a szám.
