Becsült olvasási idő: 0 perc
Kanadában legalizálják

A kanadai kormány jövőre tervezi legálissá tenni a marihuána árusítását – írja a 168óra.hu. 

 

Jane Philpott miniszter a bejelentéskor hangsúlyozta, hogy a füvet a gyerekektől, míg az árusításából származó profitot a bűnözőktől tartanák távol. A tavaly októberben hatalomra került Justin Trudeau liberális miniszterelnök már a választási kampányában is kiállt a legalizáció mellett.

Kanadában a marihuána orvosi használata már jelenleg is teljesen legális. A további lazítással az igazságszolgáltatás terheltségét csökkentenék, vagy, ahogy Philpott miniszter fogalmazott: „Tudjuk, hogy lehetetlen letartóztatásokkal megúszni ezt a problémát.”

Míg a kormányoldal a gazdasági és jogi előnyöket hangsúlyozza, az ellenzék attól tart, hogy a kanadai fiatalságra káros egészségügyi hatásai lennének a legalizációnak  – írja a 168óra.hu.

Kvízek
Kiemelt rovataink