Becsült olvasási idő: 1 perc
Kásler Miklós: Nem kezdik meg jövőre a magyar oltóanyag gyártását

Kásler Miklós bejelentette, hogy 2022 végén nem kezdik meg a magyar oltóanyag gyártását, ehelyett egy olyan szer készül majd, amit a gyerekek oltására is lehet használni, írja az Infostart.

Az emberi erőforrások minisztere az Életközelben című videósorozat legújabb részében elmondta, egyre többet tudunk az omikronról, de messze nem tudunk még eleget.

"Azt biztosan lehet mondani, hogy az omikron lényegesen gyorsabban terjed, mint a delta mutáció és a duplázódása 1,5-től 3 napig tart". Kásler Miklós úgy fogalmazott, elképesztő tempóban növekszik az omikron variánssal fertőzöttek száma is.

"Tételesen sikerült kimutatni azt, hogy minden életkorcsoportban a vakcináció hatékonysága minden vakcina esetében, a második oltás után négy hónappal jelentősen csökken, amiből az következik, hogy a harmadik oltást is a négy hónap eltelte után kiegészítő oltásként érdemes felvenni."

Az emberi erőforrások minisztere örömmel fogadta, hogy a Pfizer koronavírus elleni gyógyszereket forgalmaz majd, amik a gyártó szerint az omikron ellen is hatásosak lehetnek. Megjegyezte, nemcsak a Pfizer törekedett arra, hogy hasonló eredményességgel alkalmazható gyógyszert fejlesszen, hanem több más gyógyszergyár is.

"Ezen gyógyszerek megrendelését kezdeményeztük. Ezzel arra utalok, hogy Magyarország folyamatosan felújítja a covidos betegek kezelésének irányelveit és mindig a legkorszerűbb kezelés feltételeit biztosítjuk és az orvosainknak" – idézi a minisztert az Infostart.

Kvízek
Kiemelt rovataink