– A probléma nem most kezdődött, hanem még 2012-ben. Már akkor a település alpolgármestere egy képviselő-testületi ülésen szólalt fel a helyi gyógyszertárban kialakult problémával kapcsolatosan. Azt tapasztaltuk ugyanis, hogy a patikában alapvető gyógyszereket nem lehet megkapni – magyarázza a lapnak Molnár Bálint, Öcsöd polgármestere. Hozzáteszi, a vényt mindig elveszik a lakostól, de csak jóval később kapja meg gyógyszerét. Előfordult az is, hogy többször vissza kellett mennie egy adott piruláért a betegnek.
– Ezt a helyzetet a lakosok már akkor sem tolerálták. Sokan nem voltak és ma sincsenek abban helyzetben, hogy más településen vegyék meg gyógyszereiket. Vizsgálatot kértünk hát a megyei tisztifőgyógyszerésztől, aki 2013. elején ezt az igencsak meglepő tartalmú levelet küldte ki önkormányzatunknak – mutatja a hivatalos iratot a településvezető. Ebben röviden az áll, hogy a gyógyszertárban nem kötelező sokféle medicinát készleten tartani, csak és kizárólag a tetanusz injekciót. Ebből pedig 11 ampulla volt a patikában. Egyéb gyógyszerkészítményeknek (például vérnyomáscsökkentőnek, lázcsillapítónak, nyugtatónak vagy vércukorszint csökkentőnek) nem kötelező a polcokon lenniük – olvasható a szoljon.hu-n.
