A Gyógyszerészeti Világszervezet kezdeményezésére számos országban ünneplik a „Gyógyszerészek Világnapját” szeptember 25-én, 2015-ben „Gyógyszerészek az egészség szolgálatában” mottóval - emlékeztetnek.
„A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság hívja a gyógyszerellátásban, gyógyszeriparban, hatóságoknál, egyetemeken dolgozó gyógyszerészeket, hogy szeptember 25-én szakmai programokkal ünnepeljük hivatásunkat, ráirányítva a társadalom figyelmét az egészség szolgálatában végzett sokrétű, értékes munkánkra, és erősítve együttműködésünket az egészségügyi ellátás egyéb szereplőivel. Szeretnénk ezen a napon külön is figyelmet szentelni arra, miért fontos, hogy a betegek és egészségesek is kérdezzenek gyógyszerészüktől!
Kérjük, hogy írják meg nekünk, milyen programmal, milyen módon csatlakoznak a felhíváshoz!” – olvasható az mgyt.hu-n.
