Becsült olvasási idő: 0 perc
Ké­sőbb adnák be a bá­rány­himlő el­leni ol­tást

A Házi Gyer­mek­or­vo­sok Egye­sü­lete a bá­rány­himlő el­leni kö­te­lező vé­dő­ol­tás ja­va­solt be­adási ide­jé­nek mó­do­sí­tá­sát kéri a tiszti fő­or­vos­tól, közli a Ripost.

A gyermekorvosok többsége szerint a varicella oltást nem 13 és 16 hónapos korban kellene beadni, ahogyan a Nemzeti Immunizációs Programban szerepel, hanem később, 15 és 18 hónapos életkorban.

Sehol a világon nem adják ilyen korán, mert egyéves kor körül a kialakuló immunválaszt gyengíthetik az anyától hozott ellenanyagok– érvelnek az orvosok.

Hazánkban a bárányhimlő elleni vakcina több éve kapható gyógyszertárban, eddig is sok szülő beoltatta a gyermekét, de a szakmai ajánlásoknak megfelelően csak 15 és 18 hónapos korban, írja a lap.

Kvízek
Kiemelt rovataink