Becsült olvasási idő: 1 perc
Két új céget hoz létre a GSK

A GlaxoSmithKline egy vényköteles gyógyszereket és vakcinákat gyártó, valamint egy vénymentes gyógyszereket előállító cégre osztja szét termelését, miután új közös vállalkozást alakított ki a Pfizer fogyasztói egészségügyi részlegével, közli az Origo.

A lépést a tavaly kinevezett vezérigazgató, Emma Walmsley indította el – állítja a Reuters. Ezzel olyan gyógyszeripari óriást hoznak létre, aminek a piaci részesedése 7,3 százalék lesz – ez jóval több, mint a vetélytársaké, például a Johnson & Johnson, a Bayer és a Sanofi négy százalék piaci részesedéssel rendelkezik.

A cég vezetője jelentette be, hogy a GSK és a Pfizer egyesíti a fogyasztói egészségüggyel foglalkozó vállalkozásokat egy közös vállalatba, amit 9,8 milliárd fontért vásárolt meg a gyógyszercég. Walmsley továbbá elmondta, hogy három éven belül két új, az Egyesült Királyságban működő globális vállalatot is létrehoznak.

Korábban a GSK elindította a Pfizer felvásárlását, de ettől később visszaléptek, ugyanakkor Walmsley elmondta, hogy ez vezetett végül a megállapodáshoz. A vezérigazgató hozzátette: a megállapodás hatással lesz a munkahelyekre, írja a lap.

Kvízek
Kiemelt rovataink