Összesen 6 milliárd 110 millió forinttal támogatja meg a kormány a Nemzeti Közszolgálati Egyetem építési tervét 2014-ben és 2015-ben, ami egy 600 férőhelyes kollégium építését jelenti. Miközben az NGM nyomására a Balog Zoltán vezette EMMI milliárdokat von el a felsőoktatás válogatott szereplőitől, addig az NGM fenntartásában álló egyetem további segítséget kapott. Természetesen nem az a gond, hogy épül valami, hanem a nehezen ellenőrizhető és hasraütésszerű, aránytalan elosztás.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem fenntartói jogait a közigazgatás-fejlesztésért, rendészetért és a honvédelemért felelős miniszterek közösen gyakorolják. A támogatást a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium terhére tették, miközben az éves költségvetésben rendszeresen szerepelt az NKE számára külön költségvetési keret. Az egyetem alapításakor 25 milliárd forintnyi uniós támogatással a teljes költségek kétharmadának finanszírozását tervezték, a fennmaradó egyharmadot közpénzekből fedezték volna, gyors kalkulációval ez 12 milliárd forintot jelent, azaz összesen 37 milliárdnál tartunk.
Kormányhatározat tér ki arra, hogy a cél lehető legnagyobb uniós támogatás lehívása. Elúszni látszik a koncepció, hiszen 2013-ban a kiemelt projektekért felelős kormánybiztos a teljes fejlesztés esetében is már csak 24,5 milliárd forintról beszélt, ebből 20 milliárdot lehívandó uniós forrásként jelölt meg, vagyis öttel kevesebbet, mint korábban.
[0].[0].

[0].[0].

[0].[0].

[0].[0].



[0].[0].

[0].[0].

[0].[0].



[0].[0].

[0].[0].

[0].[0].

[0].[0].

[0].[0].

