A hazai gyógyszergyárak közül az Egis részesült a legtöbbször, idén immár kilencedik alkalommal innovációs díj elismerésben, ezen belül ötöt - köztük egy Innovációs Nagydíjat – szív- és érrendszerre ható gyógyszer fejlesztéséért nyert el – idézi fel a cég közleménye.
A 2014. évi Ipari Innovációs Díjat a vállalat azzal érdemelte ki, hogy a világon elsőként fejlesztett, gyártott és hozott forgalomba bisoprolol és amlodipin hatóanyagokat egyetlen tablettában tartalmazó vérnyomáscsökkentő készítményt. A két különböző hatásmechanizmusú hatóanyag kombinálása előnyösen egészíti ki egymás vérnyomáscsökkentő hatását, az új készítmény nagy stabilitású és két gyógyszer helyett elegendő egyet szedni a terápia során. A kevesebb tablettaszám nagyobb gyógyszerszedési hajlandóságot eredményez, kényelmesebb, biztonságosabb a betegek számára, ezáltal a célvérnyomás nagyobb eséllyel érhető el.

Az Egis budapesti üzemében előállított új gyógyszer 96 %-a exportra kerül és 2014 végéig 2,2 milliárd Ft árbevételt ért el. Immár 21 országban jelent meg a piacon, ebből régiónkban több mint 67 ezer hipertóniás beteget kezelnek a készítménnyel, melyet további 6 országban terveznek forgalomba hozni 2015-ben.
