A tanulmány elvégzéséhez a kutatók a National Inpatient Sample Database kórházi felvételi adatait elemezték. A Covid-19 diagnózissal felvett betegeket két csoportra osztották: kannabiszt használókra és nem használókra. A betegeket is összevetették, hogy kiigazítsák az olyan tényezőket, mint a társbetegségek, az életkor, a nem vagy a rassz.
A kutatás megállapította, hogy a kannabiszhasználóknál alacsonyabb volt a halálozás és a betegség súlyos kimenetelű lefolyása, például a tüdőelégtelenség vagy a lélegeztetőgépre kötés kockázata, írja a Portfolio.
Az adatok azt mutatták, hogy
- a kannabiszfogyasztók 28,2%-ánál fordult elő súlyos Covid-19 fertőzés, szemben a marihuánát nem fogyaszók 46,6%-ával,
- a kannabiszt használók körében 2,8% volt a halálozási arány, míg a kannabiszt nem használók körében 5,1%,
- az intubálási arány (a lélegeztetésre szorulók aránya) 7,1% volt a kannabiszhasználók körében, míg 9,7% a nem kannabiszhasználók körében és
- a kannabiszhasználók kórházi tartózkodási ideje is valamivel rövidebb volt, 6,4 nap, szemben a nem használók 7,0 napos értékével.
Borítókép: Esteban López on Unsplash

