Becsült olvasási idő: 1 perc
Látták az árrést, loptak hozzá gyógyszert

A szlovák rendőrség razziát tartott a pozsonyi Országos Onkológiai Intézetben, melynek hat alkalmazottját őrizetbe is vették: gyógyszereket, alapanyagokat loptak, s adtak el – számol be a NOL.

Jozef Dolinský, az intézet igazgatója sajtótájékoztatón számolt be arról, hogy a munkatársai hívták fel a figyelmét néhány alkalmazott gyanús tevékenységére, amiért a múlt héten feljelentést tett. Kedden valamennyiüknek azonnali hatállyal felmondott – olvasható a nol.hu-n.

A parameter.sk további részleteket is közöl: „Az intézet munkatársai kemoterápiás gyógyszerekkel üzletelhettek. Szlovákiában ez nem új keletű probléma, a gyógyszerek ugyanis nálunk sokkal olcsóbbak, mint az EU más országaiban. Ha a kórház nálunk vásárol gyógyszert, majd azt disztribúciós hálózatokon keresztül eladja külföldön, nyereségre tehet szert. A rendőrség a Denník N információi szerint azt is vizsgálja, hogy a gyógyszereket hígították-e, mert azzal veszélybe sodorhatták mások életét, egészségét, vagy pedig egészben adtak túl rajtuk”.

 

Kvízek
Kiemelt rovataink