Az internetes portálon közzétett tájékoztató szerint a jelentkezők a ponthatárokról, a felvételi eredményéről SMS-ben is értesítést kapnak, illetve a ponthatárokat okostelefonjukon is böngészhetik. A pótfelvételiben meghirdetett szakok esetében amennyiben a szakot korábban az általános eljárásban is meghirdették a ponthatár nem lehet alacsonyabb az általános eljárásban, július 24-én nyilvánosságra hozott ponthatároknál. Ha egy képzést kizárólag a pótfelvételi eljárás során hirdettek meg, a ponthatárnak el kell érnie a jogszabályi minimum pontszámot, ami alapképzésen és osztatlan mesterképzésen 240, felsőoktatási szakképzésen 200, mesterképzésen 50 pont.
Mint ahogy korábban a PharmaOnline megírta, Pécsett és Szegeden lesz még pótfelvételi a gyógyszerési karokon.
