Az afrikai országból nyilatkozó Szijjártó Péter kiemelte: Magyarországon van már elég oltóanyag, be tudnak oltani mindenkit, aki regisztrált, így megvan a lehetőség arra is, hogy segítsenek azoknak, akik nehéz helyzetben vannak.
A Zöld-foki Köztársaság stratégiai partnere Magyarországnak, és mivel átoltottságban nem állnak túl jól, a magyar kormány úgy döntött, hogy kérésükre segítséget nyújt nekik. A magyar szállítmány százezer AstraZeneca-vakcina, amellyel ötvenezer embert tudnak beoltani.
Ez hozzásegíti őket ahhoz, hogy újraindítsák a gazdaságukat, ezen belül a Zöld-foki Köztársaság számára legfontosabb turizmust, ezáltal lehetővé tegyék, hogy az élet valahogy visszatérjen a normális kerékvágásba.
A miniszter hangsúlyozta: "fontos, hogy valódi segítséget nyújtsunk az afrikai országoknak, hiszen ha ez nem történik meg, akkor Afrikából újabb migrációs hullámok indulhatnak ki, márpedig ezt Európa biztonsága érdekében el kell kerülni".
