Becsült olvasási idő: 0 perc
Majomhimlő: az USA-ban már oltanak

Jelenleg 4200 ember számára elegendő vakcinával gazdálkodnak az Egyesült Államokban, de ez a szám napokon belül a duplájára emelkedhet, írja az Index.

Eddig 1500 majomhimlős esetet fedeztek fel az Egyesült Államokban, ezek közül minden harmadik megbetegedés New Yorkból származik, ezért a város lehet a fertőzés gócpontjának nevezni. A fertőzöttek 95 százaléka férfi. A tesztelést meg csak most fogják beindítani, emiatt várhatóan meg fog ugrani az igazoltan betegséggel küzdők száma, írja az Index.

Kvízek
Kiemelt rovataink