Becsült olvasási idő: 0 perc
Már az e-Receptre készülnek

Az Ártámogatás jelentés-elszámoló rendszerének megújításáról tartottak az OEP szakértői informatikai konzultációt a patikai szoftverek külső fejlesztőivel – írja a ProfitLine.

A rendezvényen, amelynek célja az új elszámolási rendszer külsős fejlesztőknek szánt dokumentációjának bemutatása, az elszámolói szoftverek tesztelésének és minősítésének, valamint az új elszámolórendszer bevezetésének előkészítése volt, a Magyar Gyógyszerészi Kamara mellett több gyógyszertári, gyógyászati segédeszköz forgalmazói és gyógyfürdői elszámoló rendszer, valamint az orvosi vényíró szoftverek fejlesztői képviseltették magukat. A két szakembergárda egyeztetése egyedülálló kezdeményezés az iparágban, hiszen így a jövőbeli felhasználók közvetlenül az OEP fejlesztőivel oszthatták meg szakmai észrevételeiket, és közösen dolgozhatták ki a bevezetés, a teszt és az éles üzembe állítás ütemezését isolvasható a profitline.hu-n.

Kvízek
Kiemelt rovataink