Becsült olvasási idő: 1 perc
Mégsem hatásos a remdesivir a koronavírusos megbetegedés ellen?

A WHO szerint a remdesivir nevű hatóanyagnak nincs igazán szignifikáns hatása, ettől nem halnak bele kevesebben a fertőzésbe és nem épülnek fel gyorsabban a betegek, írja a 444.hu.

Harminc ország 11 ezer koronavírusos betegén végzett vizsgálatot az Egészségügyi Világszervezet (WHO), ezek után pedig arra jutott, hogy a remdesivirnek nincs igazán szignifikáns hatása, ettől nem halnak bele kevesebben a fertőzésbe és nem épülnek fel gyorsabban a betegek. 

A kutatás eredményét a WHO meggyőzőnek, ugyanakkor kiábrándítónak is nevezte, eddig ugyanis úgy tűnt, hogy ez az egyetlen hatásos gyógyszer a COVID-19 kezelésére, amelyet már több országban, többek között Magyarországon is gyártanak és alkalmaznak. Korábbi, az Egyesült Államokban végzett kutatások azt mutatták, hogy az eredetileg az ebola kezelésére kifejlesztett hatóanyag alkalmazása a harmadával csökkenti a súlyos COVID-19 betegek felépülési idejét, bár az enyhébb tüneteket mutató betegeken nem igazán segít, írja a CNN nyomán a 444.hu.

Kvízek
Kiemelt rovataink