Becsült olvasási idő: 1 perc
Mi is a helyzet az elvárt adóval?

A nagy értékű gyógyszerek gyógyszertári értékesítése és az „elvárt” adó kapcsolatáról kérdezte egy érdekelt a kamarát, ahonnan a Könyvelők fóruma segítségével kapott választ.

„A tegnapi nap folyamán tudatosítottam magamban az új társasági adótörvény azon változását, ami szerint a gyógyszertáraknak is kötelező árbevételük 2%-át elvárt adóalapként megjeleníteni és ez után 10% mértékű társasági adót fizetni. A résztulajdonomban levő egyik gyógyszertár nagy tömegben expediál 50.000 és 1.700.000 forint közötti árú gyógyszereket 990 forintos árréssel KGy, TK, TM jogcímekre és egyedi méltányossági alapon is...” – innen indul a kamara honlapján bemutatott eset, ami alapján az érintett azt kérdezte, hogy (mivela 990 forint árrés csak a töredékrésze a fizetendő társasági adónak) „mit tesz a kamara ennek a társasági adótörvény-módosításnak a mielőbbi eltörléséért?”

A honlapról letölthető a nemrég létrejött Könyvelők fórumának szakmai állásfoglalás (erős egyszerűsítéssel: „nem eszik olyan forrán a kását”), valamint a kamarai elnök kommentárja (lényege: „a drága gyógyszerek forgalmazási feltételeinek javítása része a kamara új 12 pontjának”).

Kvízek
Kiemelt rovataink