A Magyar Közlönyben megjelentek szerint „a gyógyszergyártó a 2022. és a 2023. adóévre vonatkozóan az e §-ban foglaltak szerinti különadó megállapítására, bevallására és megfizetésére kötelezett”.
A rendelet alapján bevételük 50 milliárd forintot meg nem haladó része után egy százalék, az 50-150 milliárd forint közti bevételük után három százalék, 150 milliárd forintot meghaladó bevételük után nyolc százalék különadót kötelesek befizetni a gyógyszerkészítményt és/vagy gyógyszeralapanyagot gyártó vállalatok, írja a hvg.hu nyomán a 444.
