Becsült olvasási idő: 1 perc
Most tűnik el

Az élelmiszereken lévő "diabetikus termék" megjelölések, például a narancsszín kör, július 20-ától tűnnek el az üzletekből.

A diabetikus élelmiszerek gyártóinak többsége eddig külön jelölést – többek között narancssárga kört vagy a diabetikus feliratot – használt. Most viszont, ahogyan arról már lapunk is előrejelzést adott, egy uniós rendelet miatt – amely előírja a diabetikus élelmiszer-kategória megszüntetését – eltűnnek ezek a jelölések.

A hároméves türelmi idő után, július 20-án hatályba lépő szabályozás csak annyit enged meg, hogy a gyártók külön adatot közöljenek a cukortartalomról. A változás mellett elsősorban az szólt, hogy a diabetikus termék elnevezést nagyon sokan marketingeszközként használták.

Antal Emese dietetikus korábban az M1 aktuális csatorna műsorában azt mondta: a jelölés miatt a cukorbetegeknek ajánlott élelmiszerekről sokan azt gondolták, bármennyit ehetnek belőle, pedig ezek gyakran ugyanolyan energiatartalommal bírnak, mint a hagyományos termékek.

Kvízek
Kiemelt rovataink